Ana Sayfa / Teknoloji / Robotlar / Akıllı evleriniz için Kuri Ev Robotu ile tanışın

Akıllı evleriniz için Kuri Ev Robotu ile tanışın

Mayfield Robotics firması bu seneki CES fuarında Kuri adını verdikleri ev robotunu tanıttı. Bosch’un ana hissedarı olduğu şirketin geliştirdiği robot akıllı evlere uyacak şekilde tasarlanmış. Gözlerinden birisinin arkasında 1080p’lik bir kamera , 4 mikrofon , hoperlörler , wifi – Bluetooth bağlantısı ve yön bulabilmek için gelişmiş bir navigasyon  içeriyor. IFTTT üzerinden akıllı evlere bağlanabiliyor , ev içerisindeki pek çok görevi yerine getirmek üzere programlanabiliyor. 50.8 cm boyunda ve 6,4 kg ağırlığında, pili bitmek üzereyken şarj istasyonuna geri dönüyor.

Animasyon filmlerinden fırlamış gibi görünen tasarımı da özellikle sahibinin gözüne daha sevimli gözükmesi için seçilmiş fakat Kuri bu sevimli görüntünün altında çok ciddi bir teknolojik kapasite saklıyor.  Mayfield Robotics firmasının kurucusu Kaijen Hsiao basın toplantısında Kuri’nin teknolojinin gücünü insanlara , özelikle çocuklara , daha yakından tanıtmasını umduklarını söyledi.

Özellikleri

Kuri’yi farklı kılan özelliklerden birisinin çok fonksiyonel olması ve dış servislere bağlı olmaması. IOS ev Android tabanlı uygulamalar ile robot sahipleri uzaktan Kuri’ye görevler verebilecek , örneğin seyahatteyken evin kontrollerinin yapılmasını sağlayabilecekler.

Kuri sadece bir ev robotunun çok ötesinde. Piyasada benzer projeler yer almaya başladı,   Asus’un Zenbo’su  , Fransız iletişim şirketi Yumii’nin geliştirdiği ve yaşlılara aileleri , doktorları ve arkadaşları ile iletişimlerinde yardım edecek Cutii bunlardan bazıları. Kuri’nin 2017 yaz aylarında piyasada olması bekleniyor.

Kuri
Kuri

 

Kaynak

Mutlaka İncele

Otonom uçan mikro robot - Robot Arılar (RoboBees)

Otonom Uçan Mikro Robotlar (Robot Arılar)

Robot Arılar’ ın yani otonom uçan mikro robotların potansiyel kullanım alanlarının başında, ürün tozlaşması, arama …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir