Ana Sayfa / Teknoloji / Robotlar / Robot Şef Dünyanın İlk Robot Aşçısı

Robot Şef Dünyanın İlk Robot Aşçısı

Moley dünyanın ilk robotik mutfağı Robot Şef’ i  yarattı. Gelişmiş özelliklere sahip, tamamen işlevsel bir robot güzel tasarlanmış, profesyonel bir mutfağa entegre edilmiş ve  usta bir şefin becerisiyle ve yetenekleriyle aşçılık yapıyor.  Prototipi, Uluslararası Robot Fuarı Hannover Messe’de büyük bir övgü ile sergilendi.

2017’de Piyasada

2017’de sonunda piyasaya sürülecek olan tüketici sürümü,  robotik kollar, fırın, ocak ve dokunmatik ekran ünitesi olmak üzere dört ana öğeden oluşana entegre bir sistemdir. Mutfak, dokunmatik ekranıyla veya uzaktan akıllı telefon aracılığıyla çalıştırılıyor. Kullanılmadığı zaman, robot kolları katlanarak kapanıyor.  Robotik kullanımda, cam ekranlar ünitenin üzerinden kayar ve güvenli bir çalışma ortamı sağlar.

Moley, başlıca restoran endüstrisinde, hava yolları, mutfak geliştiricileri ve hatta şef eğitimi okulları gibi bir çok sektörde kullanım alanı bulmaktadır. 

Tarif Kütüphanesi

Moley Robotik Mutfak,  devrim niteliğindeki otomatik pişirme işleminden çok daha fazlası özelliğe sahiptir. Ayrıca, dünya çapında her gün çoğalan bir yemek tarifine sahip bir iTunes stil kütüphanesi mevcuttur. 3 boyutlu tarif kayıt özelliği sayesinde  ünlü şefler ve ev aşçıları için heyecan verici yeni bir dünyaya adım atabilirsiniz. Ayrıca birçok profesyonel aşçı için, kendi tariflerini milyonlarca yeni kullanıcıya ulaştırarak yüksek gelir elde etme imkanı sağlayacak.

 

Robot Şef Robot Aşçı
Robotik Mutfak – Robot Şef

Kaynak

Mutlaka İncele

Endüstrinin tarihsel gelişimi

Endüstri 4.0 ve Endüstrinin Gelişim Evreleri

Siemens İcra Kurulu Üyesi Ali Rıza Ersoy’un Anlatımıyla Endüstri’nin Tarihsel Gelişimi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir